Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2 FL] i kilka pytań nowego członka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2 FL] i kilka pytań nowego członka

    Zamieszczone przez rafiki
    Zamieszczone przez pstrykacz
    No to jest problem, wezmę sobie ochronę :P
    Było mówić wcześniej, jutrzejsze popołudnie mam już zaplanowane :P
    a juz myślałem, że chcesz za ssaka robić..... :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech

  • #2
    [O2 FL] i kilka pytań nowego członka

    Na samym początku chciałbym się z wszystkimi przywitać.
    (przejrzałem forum i nie znalazłem tematu który byłby poświęcony przedstawianiu się nowych członków)

    Od zeszłego tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem pojazdu Skoda Octavia II FL z 2012r.
    z silnikiem 2.0 TDI i mocą 140KM
    Wcześniej miałem VW Passata B5 FL 1.8T

    Auto prowadzi się cudownie i jestem naprawdę mega zadowolony, mam jednak kilka pytań nowicjusza:

    1. Po lewej stronie kierownicy mam taki mały żółty guzik. Nie chciałem go dusić bo nie wiedziałem czy nie uruchomię jakiejś auto destrukcji możecie mi powiedzieć co to jest?

    2. Na wyświetlaczu pojawia mi się informacja o zmianie biegów "w górę", "w dół" lub kropka.
    (Rozumiem że chodzi tutaj o ekonomiczną jazdę) W czasach gdy ja uczyłem się jeździć to mówiono nam że biegi trzeba zmieniać przy 2.0-2.5 tys. obrotów. Ta funkcja każe mi zmieniać już przy 1.5tys na wyższy bieg. Nie wiem ale mi się wydaje że auto się przy tak małych jałowych obrotach dusi. Może mi ktoś to wytłumaczyć?

    3. Mam nawigację RNS 510 Columbus. Mapy chyba są mega stare ponieważ nie pokazują połowy dróg
    Informacje o wersji:
    Delivery port number - 3T0035680E
    HW-Version - H61
    SW-Version - 3984
    Active map Covera... West Europe
    Active map supplie... Navteq
    Map version HDD - 7690

    Mam pytanie jak mogę wgrać update nawigacji? Czy mogę zrobić to samemu?
    Jeśli tak, to czy nie stracę przez to gwarancji która jeszcze kilka miesięcy działa?

    Pytań jest jeszcze sporo ale może na początek niech będą te 3.

    Z góry dzięki za odpowiedź

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez piotr@s
      przejrzałem forum i nie znalazłem tematu który byłby poświęcony przedstawianiu się nowych członków
      piotr@s, nie żebym jakoś bardziej umiał czytać :wink:

      proszę- Forum - Octavia Club Polska

      Zamieszczone przez piotr@s
      Po lewej stronie kierownicy
      :roll: wrzuć fotkę - może to katapulta zamontowana przez poprzedniego właściciela

      Zamieszczone przez piotr@s
      Na wyświetlaczu pojawia mi się informacja o zmianie biegów "w górę", "w dół" lub kropka.
      masz to wyjaśnione w instrukcji - ekodriving :wink:
      możesz to wyłączyć albo się tym nie przejmować

      Zamieszczone przez piotr@s
      Mam nawigację RNS 510 Columbus
      możesz wgrać nowe mapy sam
      nie stracisz gwarancji

      2.0 TDI CR CEGA
      Zamieszczone przez piotr@s
      2.0 TDI i mocą 140KM
      nie możesz mieć CEGA bo to silnik 170KM i występuje w Skodzie tylko w RSie
      kod silnika masz na wlepie w bagażniku i w książce gwarancyjnej
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez piotrek_gdy
        piotr@s, nie żebym jakoś bardziej umiał czytać :wink:

        proszę- Forum - Octavia Club Polska
        niach, niach, niach !!
        w takim razie przepraszam nie doczytałem

        Zamieszczone przez piotrek_gdy
        :roll: wrzuć fotkę - może to katapulta zamontowana przez poprzedniego właściciela
        ok jutro wrzucę... myślałem że to jest w standardzie

        Zamieszczone przez piotrek_gdy
        masz to wyjaśnione w instrukcji - ekodriving :wink:
        możesz to wyłączyć albo się tym nie przejmować
        ok, ale ja pytam czy naprawdę ekonomiczne jest zmienianie biegów przy 1.5 tys obrotów


        Zamieszczone przez piotrek_gdy
        możesz wgrać nowe mapy sam
        nie stracisz gwarancji
        rozumiem, że mam przeszukać forum i znajdę informację na to jak to zrobić itd. ?

        Zamieszczone przez piotrek_gdy
        nie możesz mieć CEGA bo to silnik 170KM i występuje w Skodzie tylko w RSie
        kod silnika masz na wlepie w bagażniku i w książce gwarancyjnej
        hehehe to było moje pytanie nr 4
        zanim zarejestrowałem się na forum to cały dzień spędziłem na przeglądaniu dokumentów i szukaniu jakie jest moje oznaczenie silnika.
        Możesz mi w takim razie powiedzieć gdzie ja mam szukać tego oznaczenia?

        ps. dzięki za szybką odpowiedź

        Komentarz


        • #5
          piotr@s, co do navi- zalezy gdzie bywasz- jak wpadniesz na spota do Warszawy to jakieś mapy się znajdą 8)

          Zamieszczone przez piotr@s
          czy naprawdę ekonomiczne jest zmienianie biegów przy 1.5 tys obrotów
          nie powiem ci- mam RSa i nie jeżdżę ekonomicznie :lol: zresztą mam DSG :wink:
          ale chyba zdecydowanie łatwiej zarżnąć silnik diesla i DPFa :P

          Zamieszczone przez piotr@s
          Możesz mi w takim razie powiedzieć gdzie ja mam szukać tego oznaczenia?
          piotr@s, w bagazniku pod wykładziną po lewej w głębi masz naklejkę- tam masz informacje o swoim aucie- silnik, skrzynia, wersja wyposażenia, kolor
          taka sama wlepka jest w książce gwarancyjnej
          wygląda to tak :
          Link
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za info.
            Jeśli chodzi o spota, to w pierwszej kolejności chciałem napisać, że "bardzo chętnie ale spot w wawie pewnie dopiero na lato" a tu widzę, że w warszawie co poniedziałek jest spot !!!!!! 8)
            pięknie.. powiedz tylko gdzie mam być w przyszłym tygodniu i na pewno się pojawię ;D

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez piotr@s
              ok, ale ja pytam czy naprawdę ekonomiczne jest zmienianie biegów przy 1.5 tys obrotów
              To jest tylko podpowiedź ze strony samochodu :szeroki_usmiech . Biegi przełączasz wtedy kiedy tobie pasuje (lub jak Cię uczono).
              SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
              ​​​
              Grzegorz

              Moja Ambitna Czarnula

              Komentarz


              • #8
                piotr@s, Forum - Octavia Club Polska
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez georgg
                  To jest tylko podpowiedź ze strony samochodu :szeroki_usmiech . Biegi przełączasz wtedy kiedy tobie pasuje (lub jak Cię uczono).
                  Rozumiem...

                  Zamieszczone przez piotrek_gdy
                  ok, w takim razie będę..

                  Jutro wrzucę fotka tajemniczego żółtego przycisku.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez piotr@s
                    2. Na wyświetlaczu pojawia mi się informacja o zmianie biegów "w górę", "w dół" lub kropka.
                    (Rozumiem że chodzi tutaj o ekonomiczną jazdę) W czasach gdy ja uczyłem się jeździć to mówiono nam że biegi trzeba zmieniać przy 2.0-2.5 tys. obrotów. Ta funkcja każe mi zmieniać już przy 1.5tys na wyższy bieg. Nie wiem ale mi się wydaje że auto się przy tak małych jałowych obrotach dusi. Może mi ktoś to wytłumaczyć?
                    co prawda nie mam tego u siebie ale mam styczność z drugim autem które to ma, i dla mnie zbytniej ekonomi w jeździe nie ma. niska prędkość, wysoki bieg małe obroty to moze i sie sprawdza jak sie jedzie cały czas tym samym tempem dłuższy czas, bo jak zrobić jakis manewr czy wyprzedzanie czy przyspieszyć bo i tak trzeba redukowac bo jakby tak opierac sie tylko na wskazaniu tego cuda to turbo, dwumas, i dpf . zmieniaj biegi według własnego uznania
                    OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                    Auto Detailing: Dream Car Studio
                    (znajdź również na fb)

                    Komentarz


                    • #11
                      piotrek_gdy, odnalazłem naklejkę w moim bagażniku z tego wynika, że oznaczenie mojego silnika to CFHC


                      natomiast jeśli chodzi o tajemniczy żółty guzik z lewej strony kierownicy to wygląda to tak:


                      Dzisiaj zauważyłem że jest tam jeszcze drugie ustrojstwo:


                      to chyba jakiś dodatkowy alarm :shock: :shock:

                      Komentarz


                      • #12
                        piotr@s, gratuluję dociekliwości :wink:
                        więc już wiesz więcej o swoim aucie, że to nie tylko CR ale też Ambiente

                        te cudeńka to włącznik od dodatkowego zabezpieczenia - chyba Proxima ale nie jestem pewien(tym odpowiednią ilość naciskając możesz postawić alarm w tryb serwisowy albo go awaryjnie rozbroić)
                        poszukaj instrukcji do alarmu- może masz w paierach lub spytaj właściciela o kod dostępu
                        ew popytaj w ASO z którego pochodzi auto co montowali :P
                        każdy lepszy alarmiarz też ci powie co to jest :wink:
                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                        Komentarz


                        • #13
                          no właśnie w papierach nic nie mam, więc zadzwonię jutro do byłego właściciela i wypytam.

                          a czym się różni Ambiente od zwykłego CR?
                          czy te silniki CFHC to dobre są?

                          [ Dodano: Wto 28 Sty, 14 20:17 ]
                          swoją drogą to ten alarm chyba nie jest aktywny bo nic nie muszę dusić przy odpalaniu.

                          Komentarz


                          • #14
                            Na ostatnim zdjęciu masz włącznik serwisowy od oryginalnego alarmy Skody firmy Meta System, zakładanego najpewniej w ASO. Do kompletu powinien być czarny krążek z napisem Meta i diodą, gdzieś koło szyby przedniej. Być może w sieci znajdziesz instrukcję obsługi tego alarmu bo dobrze jest znać kod serwisowy :idea:
                            Antyfotoradar Valentine1
                            Harry II Classic+Sirio ML145

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez piotr@s
                              swoją drogą to ten alarm chyba nie jest aktywny bo nic nie muszę dusić przy odpalaniu.
                              mryga czerwona dioda w nim? I jak się uzbroi tak po ok10- 15 sek masz takie pyknięcie?
                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez piotr@s
                                czym się różni Ambiente
                                wersja wyposażenia
                                taki troszkę lepszy golas :wink:

                                CR- silnik wyskoporężny z zasilaniem typu common rail

                                Zamieszczone przez piotr@s
                                nic nie muszę dusić przy odpalaniu
                                napisałem - "AWARYJNEGO" uzbarajania/rozbrajania :roll:
                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                Komentarz


                                • #17
                                  piotr@s tutaj masz instrukcję wgrania do Columbusa nowego softu i nowych map do navi: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia - Forum Skoda Superb
                                  Soft do Columbusa (czyli RNS-510) i najnowsze mapy masz np. tutaj: Przyjazny dysk internetowy - Chomikuj.pl (wbij w wyszukiwarkę "mapy RNS-510) i wybieraj-przebieraj.
                                  Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                                  MOJA FURKA

                                  Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                                  Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez piotrek_os
                                    mryga czerwona dioda w nim? I jak się uzbroi tak po ok10- 15 sek masz takie pyknięcie?
                                    nie nic nie mruga ani nie pyka..

                                    miałem dzwonić do poprzedniego właściciela auta ale niestety nie udało mi się w tym tygodniu tego zrobić.
                                    W niedzielę nie będę przeszkadzał. Może jutro zadzwonię.

                                    Zamieszczone przez Eidos71
                                    piotr@s tutaj masz instrukcję wgrania do Columbusa nowego softu i nowych map do navi: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia - Forum Skoda Superb
                                    Soft do Columbusa (czyli RNS-510) i najnowsze mapy masz np. tutaj: Przyjazny dysk internetowy - Chomikuj.pl (wbij w wyszukiwarkę "mapy RNS-510) i wybieraj-przebieraj.
                                    Wiesz z tego co widzę to lepiej nic nie grzebać, żeby czegoś nie skonocić.
                                    Wolałbym może podskoczyć na spot i poprosić kogoś o pomoc

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez vaz
                                      włącznik serwisowy od oryginalnego alarmy Skody firmy Meta System
                                      Jaki to on oryginalny chyb w ASO które go montowało bo nie w Skodzie.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez greg44
                                        Zamieszczone przez vaz
                                        włącznik serwisowy od oryginalnego alarmy Skody firmy Meta System
                                        Jaki to on oryginalny chyb w ASO które go montowało bo nie w Skodzie.

                                        napisałem to w poprzednim poście :idea:
                                        BKA 700 001
                                        Antyfotoradar Valentine1
                                        Harry II Classic+Sirio ML145

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          A to nie wiedziałem, że sama Skoda promuje ten alarm. Z drugiej strony dziwne, że mając fabryczne rozwiązanie - chodzi o fabryczny alarm, montowany podczas montażu samochodu w fabryce, dodatkowo sprzedaje coś takiego.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            greg44, promuje, ale nie jest to oryginalny alarm skodowski. IMHO największy badziew jaki można włożyć do auta
                                            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Biszczu
                                              IMHO największy badziew jaki można włożyć do auta
                                              IMHO to jest alarm leasingowy.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Ten przycisk z ostatniego zdjęcia to i ja mam.. nawet tak samo zainstalowany.. jak coś to mam instrukcję do tego alarmu więc w razie pytan pisz PW

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Jurij
                                                  Ten przycisk z ostatniego zdjęcia to i ja mam.. nawet tak samo zainstalowany.. jak coś to mam instrukcję do tego alarmu więc w razie pytan pisz PW
                                                  oo to z chęcią skorzystam.


                                                  Jeśli natomiast chodzi o żółty przycisk to dzisiaj dzwoniłem do poprzedniego właściciela i jest to "przycisk GPS".
                                                  W aucie jest zainstalowany moduł GPS firmy Finder Online służący do lokalizacji pojazdu

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X